Ako dobre poznáte turistické trasy Vysoké Tatry?

Naše Slovensko ponúka toľko prírodných krás, že je škoda chodiť každý rok na dovolenku k moru a nespoznať bohatstvo, ktoré leží v priamej blízkosti nášho domova. Ak si myslíte, že turistika je iba pre zdatných športovcov, ste na omyle. Turistické trasy Vysoké Tatry ponúkajú ľahké, aj o niečo náročnejšie túry a vy si tak môžete vybrať výlet podľa vašich možností a schopností. Túru vo Vysokých Tatrách by mal určite minimálne raz za život absolvovať každý z nás. Poďte sa spolu s nami pozrieť na tie najkrajšie z nich.

vysoké tatry

Turistické trasy Vysoké Tatry, ktoré hravo prejdete aj vo vyššom veku

S pribúdajúcimi rokmi je pochopiteľné, že ubúdajú aj fyzické sily. To však neznamená, že musíte sedieť doma. Turistické trasy vo Vysokých Tatrách ponúkajú chodníky vhodné pre starších ľudí či dokonca rodiny s deťmi. Medzi jedny z najkrajších turistických trás Vysoké Tatry patria určite tieto:

Od Štrbského plesa smerom k Popradskému plesu– ak sa vyberiete po červenej trase, pripravte sa na nádherné výhľady. Pred Popradským plesom sa napojíte na asfaltový chodník, ktorým hravo dokráčate až do cieľa vašej cesty.

Od Štrbského plesa smerom k vodopádom Skok– táto nenáročná túra je vhodná v každom ročnom období. Po asfaltovej ceste sa dostanete až ku skokanským mostíkom. Odtiaľ vedie žltá trasa priamo k vodopádu.

tatry

Náročnejšie turistické trasy Vysoké Tatry

Ak sa turistike venujete dlhé roky, určite ste už zažili aj náročnejšie túry a viete, že s každou absolvovanou sa túžba po adrenalíne zvyšuje ešte viac. Našťastie turistické trasy Vysoké Tatry majú čo ponúknuť aj ostrieľaným turistom. Medzi náročnejšie túry vo Vysokých Tatrách patrí výstup na Kriváň z Troch studničiek, ktorý trvá niečo cez 6 hodín. Ďalej je to trasa na Rysy zo Štrbského plesa, ktorá sa považuje za celodennú túru pretože trvá okolo 8 hodín. Medzi najnáročnejšie turistické trasy Vysoké Tatry patrí nepochybne Priečne sedlo. Táto túra dokáže preveriť schopnosti aj tých najodhodlanejších turistov. Trvá skoro 11 hodín a počas nej si môžete užiť prekrásne výhľady na celé Vysoké Tatry. Tak čo, už balíte svoje turistické ruksaky?

Užite si leto či zimu vo Vysokých Tatrách a zistite na stránke http://travelcase.tmrhotels.com, čo všetko ponúkajú turistické trasy Vysoké Tatry.