Ako prežiť skúškové?


Pre každého vysokoškoláka je skúškové niečo ako krst ohňom. Je to niečo, čo dávame len tak tak a aby toho nebolo málo, niekto má občas aj pocit, že to nikdy neskončí. Šťastie majú ľudia, ktorí sa počas semestra nemusia vôbec učiť, to sa teda dá zbierať sily na ďalšie skúškové, ktoré príde. Ak však študujete odbor, pri ktorom sa proste priebežne učiť musíte, je to naozaj veľmi ťažké. Dá sa to však zvládnuť, len v sebe musíte mať priam obrovskú dávku sebazaprenia. Keď ju máte, môžete si byť istý tým, že zvládnete úplne čokoľvek. Často si však možno pomyslíte, že potrebujete nejakú pomôcku.

školačka
 
Ľudia, ktorí sú v kríze a v časovom sklze sa často uchyľujú aj k liekom a rôznym prípravkom. Tomu by ste sa však mali radšej zďaleka vyhnúť.
 
Netvrdíme, že to mnohým ľuďom nepomôže. Môžete si však na tom vytvoriť skutočnú závislosť, a to teda už taká sranda nie je. Radšej si choďte na hodinku pospať, ako by ste mali riešiť, že ste závislý od nejakých vitamínov. Keď už sme však pri tom spánku, je naozaj prospešný. Mnohí študenti sa začnú učiť len pár dní pred skúškou, no vtedy toho veľa určite nenaspia. Je jasné, že toto nie je dobré riešenie.
 
Oddýchnutý mozog dokáže nasať oveľa viac informácií, za menší časový úsek. Preto sa radšej začnite učiť niekoľko dní vopred, ako by ste mali prepadať únave.

myšlenka
 
Ak chcete nejaký univerzálny recept na učenie, asi ho nedostanete. Každému predsa vyhovuje niečo úplne iné a práve to je dôvod k tomu, aby ste sa pokúsili nájsť si svoj vlastný spôsob. Verte tomu, že keď si ho nájdete, nebude sa vám to zdať ako niečo ťažké. Potom si už môžete dopriať aj oddych a pokoj po skúškovom, ktoré sa predsa jedného dňa skončí a vy zabudnete všetko, čo ste sa učili predtým. A to je naozaj krásne. A na to sa určite oplatí otvoriť aspoň jedny skriptá, poznámky či knihy, no nie? Pre pocit pokoja.