Ako sa zbaviť myší v dome


Nikdy v dome nie je len jedna myš.
Ak uvidíte vo svojom domu jednu myš, máte ich tam určite viac ako jednu. Myši hľadajú v zime tie isté veci ako ľudia, jedlo, vodu a prístrešie. Treba sa ich zbavovať čím skôr, lebo sa veľmi rýchlo množia.

hlodavec

Výkaly nie sú jedinými výstražnými znakmi.
Inými znakmi sú napríklad, roztrhané vrecká z jedlom v špajzy alebo veľa ďalších znakov.

Myši môžu spôsobiť nebezpečenstvo.
Nielen, že môžu trhať vrecká a boxy s jedlom vo vašej špajze, ale môžu spôsobiť aj vážny zmätok vo vašom dome. Najmä môžu zničiť káble, čo môže viesť k požiarom. Prenášajú aj rôzne choroby a baktérie. Nárast ich výkalov môže zhoršiť alergiu aj astmatické záchvaty.

Skúste pasce.
Pasca na myši je stále veľmi efektívna, stačí keď do nej dáte trochu syru. Prvým krokom pri nastavovaní pascí je zistenie odkiaľ myši prichádzajú, pretože náhodne nasadzovať pasce po celej izbe alebo v suteréne nie je múdre riešenie. Sledujte aj to, kde určite žijú a vytvárajú si svoje hniezda. Keď tieto miesta nájdete, nastavte pasce okolo iba okolo týchto oblastí. Ak máte vážny problém, zavolajte si na zbavenie myší profesionálov. Síce budú viac stáť, ale budete mať istotu, že vás myší zbavia.

pastička

Zadovážte si tesnenie a oceľovú vlnu.
Akonáhle sa ich vo vnútri zbavíte, budete sa určite chcieť vyhnúť tomu, aby sa vám žiadne ďalšie myši do domu nedostali. Myši sú schopné sa dostať do domu cez malé otvory. A potkany? Tie sa zmestia do trochu väčších otvorov ako myši. Dokonca aj vtedy, keď otvor nie je taký veľký, myši a potkany si ho sami vytvoria – prehryzú sa.

Dobrou správou je, že sa do vnútra nedostanú cez tesnenie a oceľovú vlnu. Venujte veľkú pozornosť hlavne miestam, kde trubky vstupujú do domu. Nezabudnite uzavrieť vetracie otvory a otvory do vašich komínov. Takto budete mať istotu, že sa vám už žiadne myši do domu nedostanú.