Účes podľa tvaru hlavy


Chcete na ľudí robiť dobrý dojem no nedarí sa vám to. Svoje vie spraviť aj vhodný účes. Pokiaľ máte účes, ktorý vám pristane a naozaj sedí, váš prvý dojem sa zmení. Keď sa prvý krát zoznamujete s ľuďmi pozeráte sa im na tvár a do očí, čo v podstate zahŕňa aj vlasy. Takže pokiaľ je váš účes vhodný, váš prvý dojem bude očarujúci.

Tvary tváre: Na vybratie vhodného účesu je dobré poznať svoj tvar tváre. Podľa toho zistíte, ktorý účes vám pasuje najviac.

účes

Oválna: Tvár je dlhšia na výšku ako širšia. Šírka čela je rovnaká ako šírka čeľustí. Mierne široké čelo s užšími lícnymi kosťami a zužujúcou čeľusťou. Tento typ tváre je v podstate ideálny. Takže zo žiadnym účesom nebudete vyzerať zle. Najviac vám však pristanú mierne vlny alebo krátke vlasy zastrihnuté po bradu. Nemali by ste nosiť rovné vyžehlené vlasy, zbytočne vám predĺžia tvar.

Okrúhla: Tvár je rovnako široká ako dlhá. Charakterizujú ju taktiež široké lícne kosti, krátke čelo či menšia brada. K tomuto typu sa hodia kratšie zostrihy, ktoré zvýraznia vaše lícne kosti a bradu. No vhodné sú aj dlhšie vlasy do postupna, ktoré vám predĺžia tvár a zjemnia črty.

Štvorcová:Túto tvár charakterizujú ostré črty tváre ako napríklad masívna brada a sánka. Široké čelo. Úplne zle sú rovné vlasy, ktoré vám iba zvýraznia šírku tváre. Vhodné sú jemne vlnité vlasy alebo polodlhé rovné, ktoré vám zjemnia črty tváre. Rovnou ofinou taktiež nič nepokazíte. Zjemní celkové pôsobenie vašej tváre.

Srdcová:Tvár je charakteristická širším čelom a lícami. Vysoké čelo a tvár sa smerom nižšie zužuje. K tomuto typu tváre je vhodná ofina zostrihaná do boku. Môžu byť vlnité aj rovné vlasy. Treba sa však oblúkom vyhnúť rozdeľovaniu vlasov v strede. Vašu tvár to iba rozšíri.

bruneta

Obdĺžniková:Pre tento typ sú typické výrazne lícne kosti a ostrá alebo zaoblená brada. Dlhšia užšia tvár. K tomuto účesu sa výborne hodí ofina. Opticky vám zmenší tvár. Vhodný je aj účes zastrihnutý o líca. No mali by ste sa vyhnúť dlhým rovným vlasom, ktoré vám iba predlžia tvár ešte viac.