Dámske spoločenské šaty na špeciálnu udalosť

Dámske spoločenské šaty patria do kúsku šatníka, ktoré si žena oblieka v prípade špeciálnej udalosti. Niektoré z nás chodia na spoločenské udalosti častejšie iné len z času na čas. Avšak každá žena či mladé dievča by vo svojom šatníku mala dámske spoločenské šaty mať, aby bola na takúto udalosť pripravená. Dámske spoločenské šaty si však kupujeme, až keď vieme na akú udalosť sme pozvané. Ak sa chystáte na svadbu, promóciu, krstiny, stužkovú či inú spoločenskú udalosť navštívte internetový obchod Glashgir.sk, kde nájdete krásne dámske spoločenské šaty.

společenské šaty

Dámske spoločenské šaty a udalosť Black Tie

Ak ste pozvaná na takúto udalosť, jedná sa zväčša o večernú toaletu s prísnejšími pravidlami. Jedná sa totižto o formálne večerné spoločenské udalosti, napr. filmové či večerné premiéry. Ako Vaše dámske spoločenské šaty by ste mali zvoliť šaty až po zem, ktoré by mali byť ušité z veľmi kvalitného materiálu (brokát, zamat, šifón či hodváb). Nezabudnite tiež na matné pančušky, a ako obuv zvoľte lodičky s otvorenou špičkou alebo decentné remienkové sandáliky.

Dámske spoločenské šaty a udalosť White Tie

Táto udalosť patrí tiež do tých formálnych spoločenských večerou, podobne ako Black Tie. Na večerné posedenie zvoľte tiež dlhé dámske spoločenské šaty, ktoré môžete ozvláštniť dámskymi rukavičkami rôznej dĺžky. Rukavičky dodajú Vašej večernej róbe šmrnc a istú dávku decentnosti. Na nohy zvoľte matné pančušky a lakované lodičky.

Dámske spoločenské šaty a udalosť Formal Dress

Na udalosť Formal Dress sa ženy v našich končinách dostanú častejšie ako na predchádzajúce udalosti. Ide o večerné spoločenské udalosti kde je vhodné si obliecť dámske spoločenské šaty dlhého strihu alebo tzv. „koktejlky“. Na nohy zvoľte lodičky s uzavretou špičkou a pätou.

Dámske spoločenské šaty a udalosť Business Formal

V štýle tejto udalosti sa väčšinou obliekajú ženy pracujúce v bankách, kanceláriách či na ženy v manažérskych kruhoch. Niektoré ženy, tento typ dress codu nosia každý deň, avšak niektoré iba počas dôležitého mítingu či konferencie. Ak sa na niečo dôležitejšie vo Vašej práci chystáte, zvoľte puzdrové dámske spoločenské šaty, alebo sukňu pod kolená do ktorej si dáte bielu blúzku. Na dotvorenie outfitu zvoľte lodičky neutrálnej farby.

modré šaty

Dámske spoločenské šaty a Business Casual

Pri tejto spoločenskej udalosti nie je striktne stanovený dress code. Mali by ste si zobrať niečo na seba v čom sa budete cítiť pohodlne a uvoľnene. Ak sa chystáte na pracovný pohovor, zvoľte nepriesvitnú blúzku, alebo decentné dámske spoločenské šaty, alebo nohavicový kostým. Na nohy zvoľte poltopánky či mokasínky, alebo lodičky s uzavretou špičkou.

Na všetky spoločenské udalosti by ste tiež mali zvoliť vhodné šperky a doplnky. Na niektorú výraznejšie a na inú jemnejšie. Dajte si záležať aj na upravených nechtoch, zvoľte vhodný make – up a taktiež účes.