Kvalitné strešné krytiny

Zastrešenie budovy je veľmi dôležitý krok pri stavbe či prestavbe Vášho domu alebo podnikateľskej budovy. Dbať treba hlavne na kvalitné strešné krytiny, na ich dlhú životnosť a pohodlné používanie. Strešné krytiny od spoločnosti Meditteran, s.r.o. sa vyrábajú z kvalitného betónu. Veľkou konkurenčnou výhodou, ktorú táto firma má je že jej Národné informačné stredisko Slovenskej republiky, a. s. udelilo hodnotenie Bonitný podnik. To znamená že spoločnosť Mediterran, ktorá na trhu ponúka strešné krytiny sa zaradila medzi solventných, spoľahlivých a serióznych obchodných partnerov. Výber Bonitného podniku bol naozaj ťažký, pretože kritériám hodnotenia vyhovelo iba 0,87 %. Aj toto je záruka, že strešné krytiny od tejto spoločnosti sú naozaj kvalitné a poctivé.

střecha

Strešné krytiny a ich výroba v minulosti

História výroby strešných krytín siaha až do začiatku 20. storočia. Najprv sa urobila vlhká betónová zmes, ktorá sa fyzickou silou lisovala v špeciálne vytvorenej šablóne. Na liatie betónovej zmesi do preddefinovanej formy sa používala tyč vyrobená zo zliatiny. Sila lisovania bola veľmi dôležitá, kvôli pevnosti produktu a preto táto práca vyžadovala výnimočnú fyzickú silu. Avšak už v tomto období ľudia vedeli, ako si zastrešiť svoj príbytok.

Strešné krytiny a ich súčasná výroba

V súčasnosti ako v skoro všetkých odvetviach, tak aj výroba strešných krytín prebieha pomocou špecializovaných a automatizovaných strojov. Výroba strešných krytín v minulosti a v súčasnosti sa samozrejme veľmi líši. Súčasná výroba je podmienená kvalitnou betónovou zmesou, ktorú tvoria selektované suroviny a miešajú sa vďaka miešačke, ktorá je riadená počítačom. Spoločnosť Mediterran, s.r.o., pritom dbá na najvyššiu ochranu životného prostredia. Keď je betónová zmes pripravená, tak sa ňou naplnia hliníkové formy a následne sa posúvajú k sušiacej komore. Sušiaca komora obsahuje hlavicu, posúvaciu jednotku, lisovaciu jednotku, rezaciu jednotku a elektrickú riadiacu jednotku. Aby strešné krytiny mali požadovaný tvar zákazníka, na konci sušiacej komory je stroj na presný tvar strešnej krytiny. Pričom aby nebolo zmesi príliš veľa alebo málo, tak jej množstvo reguluje počítač. Rezanie škridiel je realizované pomocou hydraulického noža na presný rozmer, následne sa urobí povrchová úprava, a potom sa umiestnia do sušiča kde tvrdú pomocou tepla. Ako posledný krok je balenie škridiel, vďaka ktorým si zastrešíte Váš dom, terasu či podnikateľský objekt kvalitne a pekne.

střechy

Ak si teda stávate objekt, nezabudnite, že výber strešnej krytiny je dôležitým rozhodnutím. Strešné krytiny by mali byť v prvom rade kvalitné a s dlhou životnosťou. Spoločnosť Meditteran, s.r.o. ponúka však strešné krytiny aj rôznych farieb a štýlov, takže Vaša strecha bude aj veľmi pekná.