Dizajn medzi štyrmi stenami

Niekedy je pre nás veľmi náročné vymyslieť dizajn, ktorý by sa hodil do nášho príbytku. Zvažujeme rôzne štýly a nevieme sa rozhodnúť. O to ťažšie to je ak máte iba malý priestor a musíte všetkému nájsť miesto. Vytvoriť dizajn medzi štyrmi stenami je náročnejšie ako sa zdá.

obývák

V prvom rade by mal byť tento dizajn úplne jednoduchý. Čím menší priestor tým jednoduchší, pretože potom by bola izba príliš zaťažená. Vyvarovať by ste sa mali tak isto výrazným farbám a ťažkým vzorom. Voliť by ste mali najmä kúsky, ktoré ponúkajú veľa miesta na uskladnenie. Teda určite nie veľmi veľa kusov nábytku. Postačí zopár ale priestranných, ktoré dodajú priestoru jasný štýl a vzhľad. Poriadok je v takomto menšom priestore určite základom. Línie dizajnu by mali byť čisté a veľmi jednoduché.

Výrazný prvok

Nič nedoplní dizajn izby lepšie ako jeden výrazný prvok. Môže to byť čokoľvek, čo sa vám páči. Ideálnym prvkom je knižnica, šatník, socha a mnoho ďalších. Knižnica vie dodať miestnosti krásny starožitný nádych. Určite máte vy alebo vaša rodina nejaké staré knihy, ktoré už nechcete. Práve tie môžete využiť a tak naplniť vašu knižnicu. Šatník môže byť taktiež doplnkom. Stačí vám nejaký stojan na ktorý zavesíte vaše oblečenie. Toto krásne doplní priestor. Ak na okraje zavesíte ešte aj rôzne vaše doplnky bude to ešte krajšie. A čo socha? Nemyslím obrovskú a mohutnú. Zvoľte takú, ktorá sa bude hodiť do priestoru. Môže to byť úplne akákoľvek.

pohovka

Budete potrebovať veľkú dávku fantázie ale určite to nejako zvládnete. Hlavné je aby priestor nebol preplnený a aby ste v ňom udržiavali poriadok. Inak tento dizajn nevynikne. Farby voľte jemnejšie a prvky menej výraznejšie. Postačí jeden, ktorý dodá charakter priestoru. Ak sa do toho dostanete určite to bude pre vás aj veľká zábava. Krásny dizajn sa dá vytvoriť v akomkoľvek priestore.