Druhá šanca

S našimi psími kamarátmi je to ako s nami, s ľuďmi. Niekto žije v prepychu, iného zastihol smutnejší osud. Niektorým príde všetko až pod nos, iní musia bojovať za každý kúsok. Tí s tým smutnejším osudom môžu zaujať, len im niekto musí dať šancu, ktorý tak veľmi k svojmu rozvoju potrebujú. Ani človek ani pes sa nedokážu rozvíjať, pokiaľ nemajú zabezpečené základné životné podmienky. Samozrejme, taký pes sa nerozvíja v smeroch ako človek, no aj napriek tomu ho dokážeme naučiť niektoré veci a hlavne, bude našim kamarátom na život a na smrť, aj ak nás ľudskí priatelia opustia. Ak chceme dať príležitosť takýmto psím priateľom, v útulku ich nájdeme vždy. Ľudia, ktorí chcú psa skutočne a nielen na ozdobu, takéto útulky uprednostnia pred psom, ktorý má šťastný život i bez nás a bez našich ťažko zarobených peňazí.
starý pes

Ak chceme nejakému psovi naozaj spraviť radosť, dostaneme ho preč z útulku a doprajeme mu domov, ktorý ešte možno nezažil. A čo je druhoradé, vyjde nás to i menej peňazí, pričom možno natrafíme na podarenejšieho a vďačnejšieho psa, než keby sme kupovali nejakú drahú rasu s papiermi. Takýto pes nám bude vďačný a bude našim priateľom i bez papierov a za nižšiu cenu.
poznávání se

Načo sa treba pripraviť pri adopcii psíka z útulku bude teda úvahou, ak sa rozhodneme pre tento krok, kedy uprednostníme psíka zo smutnejším osudom. Ako sa teda môžeme pripraviť?

Zistime si o ňom nejaké základné informácie a to napríklad jeho meno a veci, ktoré mal rád. Takisto neuškodí spýtať sa, prečo sa ocitol v útulku a akých mal bývalých majiteľov. Po prívoze domov sa mu samozrejme stále venujme, aby sa s nami čo najrýchlejšie zoznámil a potom to už bude jednoduchšie. Budeme ho brávať na prechádzky a občas sa s ním pohráme. To je ten základ a možno to jediné, čo od nás potrebuje, samozrejme okrem potravy. To hádam spomínať nemusím.