Internetové nakupovanie oblečenia


Motáte sa celé dni po obchodoch a hľadáte tie krásne šaty (alebo aspoň im podobné), ktoré ste videli na internete. Na nejakom eshope, na ktorom síce nakupuje vaša kamarátka, ale vy voči tomu nemáte dôveru. Bojíte sa, že vám príde domov nepoužiteľná handra.

bazar

Spoznávate sa v tom?
Ak áno, tak čítajte ďalej. Veď, vy vôbec nemusíte chodiť celé dni po obchodoch. Svoju veľkosť predsa poznáte a mnoho internetových obchodov vám ponúkne svoje veľkostné tabuľky. A keby ste chceli náhodou nakupovať cez bazáre, tak viete napísať predávajúcej a vypýtať si presné rozmery.

schránky

Tak ako na to?
Ak už máte vyhliadnuté svoje vysnívané šaty (alebo nejaké iné oblečenie), tak skúste poprezerať internetový obchod a nájsť tam spomínané veľkostné tabuľky. Keď sa tam nenachádzajú, neváhajte tam napísať a opýtať sa ich. Väčšina z nich vám určite poskytne bližšie informácie. Veď ako hovoril Baťa: „Náš zákazník, náš pán.“ Ak vám nevadí nosiť oblečenie po niekom, skúste dať fotku so šatami napríklad na facebook modrého koníka a uvidíte, či náhodou niekto také šaty nevlastní a nechce ich predať. Takto môžete aj ušetriť zopár eur. Navyše sa s predávajúcou viete dohodnúť, že vám šaty dôkladne zmeria a prípadne, keď býva blízko, môžete si ich ísť aj vyskúšať. Veľa žienok je dokonca ochotných vám šaty poslať na skúšku a keby vám náhodou nesadli, viete ich vrátiť. Samozrejme poštovné si hradíte, ale je to maličkosť oproti tomu, že by ste mali doma nepoužiteľné šaty.

šaty

Ak si objednáte šaty z internetu máte presne 7 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu. Aj pri tomto špáse si síce platíte poštovné samy, ale takisto je to lepšie ako nemať inú možnosť a musieť si šaty nechať.
Tak čo vy nato? Presvedčila som vás? Toto ste asi netušili, že? Uvidíte, nakupovanie cez internet si zamilujete a každý týždeň budete s radosťou očakávať vaše vysnívané balíčky.