Kancelársky nábytok je prvá vec, ktorá vo vašej kancelárií osloví návštevníkov

Kancelária je miesto, kde ľudia trávia väčšinu pracovného dňa. Preto by to malo byť miesto, kde sa cítite dobre a v dôsledku toho viete podávať adekvátne pracovné výkony. Kancelársky nábytok je zvyčajne prvá vec, ktorú si ľudia všimnú, keď vstúpia do vašej kancelárie. Preto si na výbere a rozmiestnení nábytku dajte záležať.

kancelářský nábytek

Rozmiestnenie kancelárskeho nábytku- ako správne kombinovať?

V prvom rade si ujasnime, čo sa pod kancelárskym nábytkom rozumie. Je to predovšetkým pracovný stôl, za ktorým sedíte a pracujete, stolička, rôzne úložné šuplíky, príručný stôl na tlačiareň či skener, skrinky na odloženie a uzamknutie dokumentov, poprípade okrúhly stôl, kde prijímate návštevy. Ako všetky tieto nábytky usporiadať tak, aby pôsobili útulne, profesionálne a pohodlne zároveň? Začnite teda pracovným stolom, za ktorým trávite najviac času. Pracovný stôl by mal byť umiestnený tak, aby bol dostatočne osvetlený denným svetlom. Ideálne je ak nie je stôl umiestnený tak, že keď za ním sedíte ste otočený chrbtom k oknu. Je to z praktického dôvodu a to takého, že by ste si tienili. Tiež je vhodné mať stôl umiestnený oproti dverám, aby ste dobre videli, kto vchádza do vašej kancelárie. Stôl by tiež mal byť umiestnený tak, aby ste sa dostatočne dobre vedeli odsunúť so stoličkou, čiže by nemal byť úplne tesne pri stene. Samozrejme, pokiaľ vám to priestor kancelárie dovoľuje. Čo sa týka ostatného kancelárskeho nábytku ako napríklad príručný stôl na tlačiareň, mal by byť lokalizovaný tak, aby bol na dosah a nie je nutné stále vstavať zo stoličky po každom vytlačení dokumentov. Ostatný kancelársky nábytok ako napríklad skrine je vhodné umiestniť popri stene, aby čo najmenej zavadzali a rušili priestor. Ak vám to priestor dovoľuje, je vhodné do stredu kancelárie dať napríklad oválny alebo okrúhly stôl, kde budete prijímať návštevy poprípade robiť pohovory alebo viesť rokovania a porady. Ďalšie doplnky kancelárie ako sú obrazy či kvety už závisia na tom, či máte estetické cítenie a či si vôbec želáte mať takéto predmety v kancelárií. Nie je to nutnosť, ale práve tieto drobnosti dotvárajú priestor a dokážu kanceláriu zútulniť.

kancelář

Extravagantný kancelársky nábytok? Prečo nie

Nebaví vás sedieť v nudnej kancelárií, kde sú samé hranaté stoly a skrinky? Neváhajte siahnuť aj po extravagantnejších kúskoch ako sú rôzne dizajnové doplnky, vázy alebo aj samotný kancelársky nábytok môže byť výraznejší, poprípade stačí zvoliť jeden prvok z kancelárskeho nábytku, ktorý bude vašu kanceláriu robiť špeciálnou a nezabudnuteľnou. Treba len popustiť uzdu fantázií.