Nová Kia Carens

Za uplynulý rok sa stala Kia svojím predajom štvrtou najpopulárnejšou značkou. Zákazníci oceňujú nielen veľkú kvalitu a moderný vzhľad, ale predovšetkým sedemročnú záruku priamo od výrobcu, ktorá dodáva istotu dobrej kúpy. Jedným s typických zástupcov privátneho segmentu je rodinné MPV Carens, kde jeho predaj súkromným zákazníkom tvorí 53%, zatiaľ čo priemer segmentu je 27%.
volant Kia
Modernizovaný Carens si pripravil pre zákazníkov rad zmien, najvýznamnejšia a na prvý pohľad viditeľná je asi úprava oboch nárazníkov, kde pribudlo viac chrómových prvkov a vozidlo pôsobí tiež odolnejšie pre jazdu na nespevnených cestách či menších terénoch. Nová sú tiež hmlové svetlá a modernizovaná predná maska ​​chladiča, ktorá je teraz plastickejšia a výraznejšia. Novinkou je nový odtieň modrej karosérie a tri nové varianty zliatinových kolies o veľkosti 16,17 alebo 18 palcov. Taktiež zaujmú nové zadné svetlá s moderným nápadným svetelným podpisom.
kia sportovní auto
Interiér vozidla môžete vyberať medzi čiernym alebo béžovým koženým čalúnením. Vnútro vozidla sa môže tiež pochváliť novými obkladmi v imitácii karbónových vlákien na prístrojovej doske. Skvelá je možnosť posunúť zadné sedačky a to aj jednotlivo, kde získate väčší priestor. Ale aj bez posunutia je v zadnej rade dostatok miesta. Výhodou je tiež možnosť umiestniť vedľa seba tri detské autosedačky. Za príplatok je možné, pre väčšie rodiny, zvoliť variantu s tretím radom sedadiel, čím sa Kia stane plnohodnotným sedemmiestnym MPV.

V interiéri je veľa zásuviek, priehradiek a úložného priestoru. Napríklad miesto pre litrovú fľašu vo dverách je naozaj zaujímavé. Ďalšou zaujímavosťou je napríklad úložný priestor pod nohami v druhom rade. Nie úplne bežnou vecou je vnútorné zrkadlo, pre sledovanie diania na zadných sedadlách.

Veľmi praktické je tiež, dnes už celkom bežné, prisvecovanie do zákrut. Vyhrievaný volant a sedačka vodiča je už dnes asi samozrejmosťou. Kia Carens bola vybavená dotykovou 7 palcovou obrazovkou s navigáciou. Nechýba ani služba Kia Connected Services. Praktická je aj zadná parkovacia kamera. Súčasťou je aj podpora technológie Apple CarPlay a Android auto pre prepojenie s chytrými telefónmi.