Prenosné zariadenia zmenili podobu


Všimol som si, že potrebnosť a využitie prenosných diskov typu CD a DVD zaniká. CD má kapacitu 700 MB a DVD 4GB, no na túto dobu je to už málo. Veď najlacnejšia SD karta má kapacitu 8GB, pričom ju využijeme všade a hocikedy môžeme súbory vymazať a nahradiť novými.  Taká SD karta sa nám zmestí i do peňaženky, má veľmi malé rozmery a zasunieme ju všade, aj do zariadení, ktoré nemajú zabudovaný CD a DVD prehrávač, teda napríkad do smartfónu, tabletu, či podobných prehrávačov.
připojení USB

Ďalšia vec je, že dnes prehrávame multimédiá na počítači, smartfóne či tablete. V počítači máme obrovskú kapaciu harddisku, na mobilných zariadeniach zasa spomínanú SD kartu. Súbory ako pesničky či počítačové hry si už nepožičiavame na CD či DVD nosičoch s kamarátmi, lebo zdieľame súbory online s ľuďmi z celého sveta pomocou pripojenia na internet, ktorým už disponuje skoro každý, navyše sa začína používať online úložisko typu Cloud. Takže súbory zdieľame formou internetového prenosu, žiadne nosiče nemusíme hľadať, všetko si stiahneme skoro bez námahy. Taký hudobný album, nech sa jedná aj o veľmi populárnu a komerčnú kapelu, stiahnete za cca 5 minút. Alebo načo sťahovať? Pustíte si Youtube.
paměťové karty

        Teda žiadne využitie prenosných zariadení typu CD a DVD tu nevidím, nespomenul som ich vo forme využita, prečo aj?

Dnešné televízory majú zabdované vstupy na USB či SD kartu. Opäť žiadne DVD či CD. Vsuniete malú SD kartu do TV a pozeráte film vo vysokom rozlíšení. Paráda! Načo sa obťažovať so 4GB DVD nosičom, ktorý ani nemáme bez DVD prehrávača ako spustiť?  Takýto zánik však asi dostihne aj prenosné zariadenia USB. Dnes sa prakticky vyžívajú spomínané SD karty a začínajú sa využívať online úložiská. Navyše pokiaľ máte v e-shope záujem o  kategóriu nosiče, na výber vidíme novú formu, kedy si kúpite rovno celý harddisk. Malý, praktický, cenovo dostupný harddisk s obrovskou kapacitou.

        Forma prenosných zariadení zmenila svoju podobu i spôsob využita.