Smart home už dnes nie je žiadnou výnimkou

Byť in je v dnešnom svete nevyhnutnosťou. Ísť dopredu s dobou je doslova podmienkou dnešného bytia, preto sa častokrát neuspokojíme s priemerom. To platí nielen v pracovnom, ale aj osobnom živote. Prečo sa uspokojiť s bežnou domácnosťou, keď môže byť smart? Inteligentná domácnosť sa v posledných rokoch skloňuje čoraz častejšie. Tento pojem môže odradiť najmä toho, kto si s najmodernejšími technológiami príliš netyká, avšak nemusíte sa ničoho obávať. Smart home je možné ovládať veľmi jednoducho a prirodzene. Keď si na svoj inteligentný domov zvyknete, už nikdy v živote nebudete túžiť po inom. Prečítajte si, v čom spočívajú jeho hlavné výhody a ako si zariadiť svoj vlastný smart home.

domácnost na inteligenci

Čo je inteligentná domácnosť?


Inteligentná domácnosť, alebo smart home, ako sa často nazýva, je klasická domácnosť, ktorá však toho v sebe ukrýva naozaj veľa. Je vybavená tak, aby zabezpečila náš maximálny komfort ešte predtým, ako vôbec vstúpime do domu, no aby bola zároveň aj bezpečná a úsporná. Tvrdíte, že to predsa nejde? V súčasnosti je už možné všetko, a tak ani takáto domácnosť nie je iba našim výmyslom. Existuje niekoľko úrovní, ako zabezpečiť smart home. Klasickou, bežne využívanou úrovňou, je ovládanie svojho domu cez mobilný telefón. To znamená, že si môžete pokojne pol hodinu pred vašim príchodom napustiť vaňu, zapnúť kúrenie alebo zasvietiť svetlo v obľúbených miestnostiach. Vyššia úroveň inteligentnej domácnosti zodpovedá za niektoré záležitosti autonómne. To znamená, že sama na základe určitých podmienok vyhodnotí, kedy zapnúť a kedy vypnúť kúrenie. To je však len malá ochutnávka z toho, čo skutočný smart home dokáže.

domácnost přes internet

Ako je možné, že smart home funguje aj bez nášho zásahu?


Ide o naozaj veľmi prepracovanú technológiu, ktorá majiteľom domov prináša pohodlie a bezpečie, aké si zaslúžia. Celý systém inteligentnej domácnosti spočíva v tom, že jednotlivé systémy sú medzi sebou prepojené a zabezpečujú preto samostatné fungovanie bez potreby nášho zásahu. Každý smart home má riadiacu jednotku, odkiaľ putujú všetky príkazy. Senzory nainštalované na rôznych miestach v dome dávajú riadiacej jednotke vedieť, že je potrebné vykonať nejakú akciu. Príkladom je kúrenie. Ak je v miestnosti príliš chladno, senzor to zaznamená a z riadiacej jednotky príde príkaz na zvýšenie teploty v domácnosti. Inteligentné, čo poviete?

Smart home je dnes už dostupný pre každého. Presvedčte sa o tom na webovej stránke https://smartmagazin.sk/.