Spoločnosť ESET predstavila nové bezpečnostné riešenia

Spoločnosť ESET vydal najnovšiu verziu bezpečnostných riešení pre domácnosti s neustálym pripojením na internet. Ide o produkty ESET Internet Security, ESET Smart Security Premium a ESET NOD32 Antivirus.
Sú vylepšené zosilnenou, viacvrstvovou ochranou zariadení s operačným systémom Windows a iných zariadení pripojených na internet.

binárníá
 
Možno si ani neuvedomujeme, čo všetko v našich domácnostiach, je dnes pripojené na internet. Pri počítačoch, tabletoch, alebo smart telefónoch, nás to samozrejme neprekvapí.  Je však potrebné uvedomiť si, že aj taký robotický vysávač, najnovšia chladnička, alebo tlakomer majú možnosť prepojenia cez wifi. Akékoľvek zariadenie, ktoré vieme pripojiť na internet, môže byť napadnuté vírusom. Pritom ho nemusíme mať zapnuté a online. Preto netreba brať antivírusovú ochranu na ľahkú váhu.
 
Podľa produktového manažéra spoločnosti ESET, Mateja Krištofíka, ich nové a vylepšené bezpečnostné balíčky zabezpečujú adekvátne zabezpečenie pre všetky zariadenia v domácnosti, aj routery.
Všetky z týchto balíčkov obsahujú Kontrolu UEFI, ktorá je aktívna aj pred spustením zariadenia a vírusy vyhľadáva aj v náhrade BIOSu.
 
ESET NOD32 Antivirus patrí k základnej ochrane. ESET Internet Security zabezpečí komplexnú ochranu a navyše obsahuje i dodatočné bezpečnostné vrstvy.  Tieto dve novinky sú súčasťou zvýhodneného rodinného balíčka s názvom ESET Family Security Pack. Pri jeho zakúpení si môžete vybrať 4 zariadenia v domácnosti, ktoré budú pred hrozbami chránené na dobu osemnástich mesiacov.
Pre tých náročnejších je tu ESET Smart Security Premium. Tento bezpečnostný obsahuje šifrovanie, alebo Password Manager.

anonym
 
Spoločnosť ESET uvádza, že ďalšou výhodou týchto bezpečnostných balíčkov je to, že nezaťažujú operačný systém v danom zariadení. Preto sa nemusíte obávať pomalšieho zapínania počítača, alebo problém pri načítavaní internetových stránok.