Youtuberi ktorí zašli príliš ďaleko


Dnes už poznáme obrovské množstvo youtuberov, z toho veľa populárnych. Konkurencia v tomto obore je vysoká, preto je potrebné niečím zaujať, odlíšiť sa. Našli sa však takí, ktorí to trochu prehnali, alebo skrátka povedali či spravili niečo, čím stratili veľkú časť svojich fanúšikov a odberateľov. Avšak zarážajúce je, že išlo o youtuberov, ktorí už mali slušnú základňu fanúšikov, boli v tomto smere skutočne úspešní a mali budúcnosť, no stačilo jedno video, či jeden skutok alebo slovo a ľudom sa jednoducho sprotivili, tým pádom veľmi výrazne klesol aj počet ich fanúšikov a odberateľov, zostalo im len zlé meno.

ilustrace

Tak to vidíte, na svojom Youtube kanáli môžete pokaziť všetko behom pár sekúnd a to včetne svojho mena. Niektorí z týchto youtuberov majú už iba skutočné pár verných fanúšikov, iní svoj kanál radšej dávno vymazali. Pozrime sa spoločne na niektoré z týchto prípadov.

strach

1.       Sam Pepper bol úspešný a populárny youtuber, ktorý bol známy predovšetkým svojimi žartíkmi. Vo veľkej väčšine môžeme vravieť o vydarených a v podstate neškodných, až na ten posledný. Síce šlo taktiež iba o žart, no bol taký desivý a odpudivý, až mu ľudia uverili a okamžite prestali z tohto kanálu odberať, necheli mať viac s týmto človekom nič spoločné. Jeho posledný „prank“, teda žartík, bol dosť odlišný. Dal si parochňu, uniesol svojho najlepšieho kamaráta a video končí tým, ako ho zastrelil. Veľa ľudí to vydesilo, už nešlo o humor. Odvtedy jeho popularita veľmi výrazne klesla, je považovaný skôr za psychopata, než komika.

skandál

2.       Nicole Arbour vyzerala ako sympatická youtuberka s blond vlasmi. Mala taký ten bežný kanál, no v jednom videu to prehnala. Asi už nevedela, o čom rozprávať, alebo je skutočne taká necitlivá a  empatická. To nenávidené video, ktoré z nej na Youtube spravilo nenávidenú osobu, začína zle už úvodom. Na úvod povie, “ Dear fat people!“, teda „Drahí tuční ľudia!“ Ďalšie minúty následne kritizuje ľudí, ktorí majú problémy s váhou, robí si z nich nechutný posmech a má voči nim nenávistné reči. Celé video je zamerané na jej nenávisť voči ľudom, ktorí majú nadváhu. Avšak väčšina ľudí ešte má rozum a cit, takže nakoniec sa stala nenávidenou práve táto youtuberka.