Zlý sused , strašiak bytovky


o   Ešte len ste sa presťahovali a už Vám na dvere klope sused. Vadí mu že robíte hluk pri sťahovanie a on nemôže pri Tom späť. No s takým susedom sa dá poradiť , ako ? Dozviete sa v dnešnom článku.

o   Hneď ako prídete do nového bytu , choďte sa zo susedmi zoznámiť. Možno to znie ako starecky nápad , no čím skôr zistíte že chcete sním vychádzať o to lepšie. Môžete sa v budúcnosti  vyhnúť nečakanom problémom a nepríjemnostiam ktoré dokážu spôsobiť.

sousedé

o   Malý darček alebo jedlo by nikomu neuškodilo. Môžete im priniesť malú drobnosť ako napríklad kvety , prípadne maličkosť aby ste mali už na začiatku dobrý vzťah. Hovorí sa že aj maličkosti dokážu potešiť tak  prečo to nevyskúšať.

o   Budete na nich milí. Aj keď vám akýmsi spôsobom ubližujú , nebráňte sa .
Možno to znie ako hlúpa rada , no keď ustúpite pochopia že sa nechcete hádať kvôli banalite , a chcete mať len dobrý susedky vzťah a keď nepomôže ani ústup vysvetlite im že sa nechcete hádať .

o   Pokiaľ mať suseda dôchodcu snažte sa im pomáhať. Trochu si u nich urobíte očko , a aj vtedy sa môžu vzťahy medzi susedmi zlepšiť. Hovorí sa že práve najčastejšie dôchodcom všetko vadí , a hádajú sa aj kvôli maličkostiam   .

o   Tieto radi neplatia len pre Vás. Platia aj pre Vašich susedov, teda aspoň čiastočne. Pokiaľ teda nechcete mať snímok žiadne problémy , tak si ich nevšímajte. Susedia neznášajú keď im robíte nechcené zle. Nemajú radi keď robíte nočné žúry , púšťanie hudby , bodrel v bytovke a podobne . a hádka ich môže dostať problémov preto sa vyhýbajte ostrým výmenám názorov.

soused

o   Vyhnúť sa problémom sa da , ale keď natrafíte na takého suseda , čo robí zle naschvál. Tak to je už horšie. Všetci poznáme tie prípady keď sused robí zle a  vy sa nemôžete brániť , lebo môžete mať problémy. Polícia môže pomôcť ale nie vždy sa to podarí vyriešiť uzmierením alebo pokutou.